Поради для учнів, які складають ДПА
07.03.2019 Учням
Все ближче і ближче наближається відповідальний момент для учнів, які будуть складати ДПА.
Аби іспити скласти успішно, необхідно взяти собі на замітку декілька слушних порад, як правильно підготуватися до іспитів.
1. Запам’ятовуємо прочитане.
Прочитавши потрібний текст виділіть в ньому моменти, які є основними.
Умовно розбийте весь текст на частини і визначте суть кожної.
Законспектуйте основне з прочитаного тексту.
Під час читання спробуйте уявляти всі події і явища, які в ньому описуються.
Законспектовані короткі фрагменти слід систематично перечитувати. Це є важливо аби інформація закріпилася в пам’ять на довгий час.
2. Запам’ятовуємо правила.
Аби запам’ятовування правил було успішним, можна скористатися мнемо віршем.
Прикладом даного прийому є вірш про кольори веселки «Чапля Осінь Жде Завзято Буде Сани Фарбувати». Пам’ять ділиться на слухову, візуальну і моторну, то для кращого запам’ятовування потрібно використовувати всі її типи. Спробуйте уявити про те, що йдеться у правилі, тоді декілька разів повторіть його в голос і запишіть дане правило на папері.
3. Запам’ятовуємо дати і цифри.
Корисним є спосіб візуалізації певних цифр і дат у деякий образ, який послідовно пов’язуємо з подіями або іншими об’єктами.
Спробуйте закодувати цифри деякими образами: 1 - зошит, 2 – гумка, 3 – олівець, 4 – рука, 5 – сумка і так далі.
Тоді уявний образ дати чи цифри поєднуєте із необхідною для вас інформацією, використовуючи свою уяву. Можна, придумані вами образи, уявно розмістити у потрібній послідовності по місцях відповідно до того, де вони знаходяться, наприклад, у вашій кімнаті.
Таку ж послідовність відтворюємо на іспиті.
Візуалізація образів, допоможу краще запам’ятати дати і формули.
4. Запам’ятовуємо іноземні слова.
До слова, яке потрібно вивчити, підбираємо слово, яке близьке йому за звучанням. І поєднуємо ці слова у картинку або деякий фрагмент. Прочитуємо слова для вивчення декілька разів, говоримо їх усно і записуємо на папері. Конспект із словами систематично повторюємо з деяким інтервалом.
5. Важливий момент.
Не варто лишати вивчення матеріалу на останній день або ніч – це не хороша ідея.
Бо невиспана людина має низький рівень працездатності пам’яті і важко концентрує увагу. Хороший сон в переддень іспиту – найкращий варіант.
Краще ранесенько прокинутись і швидко повторити основне, тобто ваш конспект.

За годину до іспиту варто попити солодкої води і з’їсти плитку чорного шоколаду , так як глюкоза хороше живлення для роботи мозку.
Схожі статті