• Три кроки, які допоможуть визначитися зі своїм майбутнім

Три кроки, які допоможуть визначитися зі своїм майбутнім
29.04.2019 Учням
У віці 14-15 років більшість підлітків розмірковують про те, яку професію обрати.
Але це не завжди легко зробити.
Ці кроки допоможуть вам зрозуміти чим же вам хочеться займатися в житті.
Або принаймні наблизять до цієї точки.

Крок 1. Згадай, зрозумій, що тобі цікаво
Для початку можна обрати декілька профорієнтаційних тестів. Вам варто згадати все, що приносило вам задоволення. Те що ви робили без користі, просто для себе.
Наприклад, ви любите шукати та готувати за новими рецептами. Або ж ви полюбляєте у вільний час малювати. Пригадайте, все.

Крок 2. Спробуй все
Уявімо ситуацію: ви одинадцятикласник, ЗНО вже позаду, здавалося б, можна розслабитися. Але ні, потрібно ще обрати виш! І ви з мамою в останній день подачі документів бігаєте містом у пошуках відповідного прохідного балу. Як результат вступаєте до будь-якого вишу, через півроку кидаєте навчання, а час вже втрачено.
Щоб такого не трапилось, пробуйте до моменту вступу! Дізнавайтесь особливості професій, спілкуйтесь зі старшими, так буде легше обрати. Ще як варіант, можна стати волонтером. Влітку у вас вільно приблизно два місяці, а стати волонтером можна вже в 14 років. До моменту вибору ВНЗ у вас є мінімум чотири літа по декілька стажувань. Ви можете охопити вісім напрямків або професій.

Крок 3. Шукай справу, а не гроші
Ви ніколи не задумувались про те, чому люди домагаються успіху? А чому стають популярними?! Просто для прикладу, Джоан Роулінг. Вона писала книгу не для заробітку, а для своєї доньки, а коли віднесла рукопис у друкарню, там погодилися її опублікувати тільки на сьомий раз. Суть полягає в тому, що не варто прирівнювати роботу до грошей. Гроші — це тільки спосіб досягнення мети, просто візуалізація. Але щастя приносять не вони, а процес, за який ти їх отримуєш. Цьому є величезна кількість підтверджень, як наукових, так і наочних. Є навіть дослідження, що підтверджують це, де двірник щасливий так само, як бізнесмен, попри заробіток. Не обирайте професію з огляду на заробітну плату. Не дивіться, що робить більшість, займайтеся тим, що подобається саме вам від чого душа отримує задоволення. Адже чим більше ви будете вкладати душу в справу, тим більш популярною вона буде. А гроші прийдуть самі — так само, як і успіх.

Майбутнє за людьми, які в будь-якій роботі можуть бути творчими.
Сьогодні вони працюють офісним співробітником, завтра виступають на сцені, а післязавтра можуть все це кинути й почати свій стартап.
У будь-якому випадку кожен робить те, що по-справжньому любить.
Схожі статті